GIMNAZJUM W MUCHARZU | 34-106 MUCHARZ | JASZCZUROWA 255 | WOJ. MAŁOPOLSKIE


STRONA GŁÓWNA

GMINA MUCHARZ

KAPLICZKI GMINY MUCHARZ

CMENTARZ PARAFIALNY

KATALOG REGIONALNY

CIEKAWE MIEJSCA

LEGENDY I OPOWIEŚCI

ARTYŚCI LUDOWI

FOTOGRAFIA RODZINNA

PRZY PRACY

LINKI

     
  
  
  
  
     
   
   
   
   
   
   
  

Strona główna

JERZY MIKA

Jerzy Mika – garncarz, twórca ludowy, członek Stowarzyszenia Twórców Ludowych, od urodzenia związany z Mucharzem. Obecnie mieszka w Wadowicach, przy ul. Stefana Batorego, gdzie mieści się jego warsztat garncarski. Pan Jerzy Mika zajmuje się garncarstwem od 28 lat. Zakład garncarski przejął po teściu, Janie Chmielu, również garncarzu.
  
Jerzy Mika zdobył wiele nagród i wyróżnień, m.in. I miejsce w konkursie na ludowe wyroby ceramiczne w woj. bielskim w 1987 r., I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Twórczości Ludowej w Niepołomicach w kategorii ceramiki tradycyjnej w 1987 r., III miejsce w konkursie „Kapliczka na przełom tysiąclecia” organizowanym przez Krakowski Oddział Stowarzyszenia Twórców Ludowych. Wyroby Jerzego Miki zostały także wyróżnione w Ogólnopolskim Konkursie „A to polskie właśnie” w kategorii garncarstwo i rzeźba w glinie.
  
Pan Jerzy Mika organizuje dla grup młodzieży warsztaty ceramiczne, podczas których zdradza tajniki sztuki garncarskiej. W jego pracowni można obejrzeć szeroki asortyment naczyń glinianych tradycyjnych i nowoczesnych.

ARTYŚCI LUDOWI